Sastanak ministra Gašića sa načelnikom Generalštaba nacionalne odbrane Grčke

Redakcija
1 Min Read
Ministar Gašić i načelnik Generalštaba nacionalne odbrane Grčke FOTO: MOD

Ministar odbrane Bratislav Gašić sastao se danas sa načelnikom Generalštaba nacionalne odbrane Republike Grčke generalom Dimitriosom Hupisom.

Na početku sastanka ministar Gašić istakao je da je saradnja u oblasti odbrane vrlo dobra, uz mogućnost da se dodatno unapredi kroz vojno-vojnu i vojno-obrazovnu oblast.

On je naglasio da je Srbija opredeljena da doprinosi jačanju sopstvene, regionalne i globalne bezbednosti, a da za Srbiju osnovnu bezbednosnu pretnju predstavlja proces otcepljenja teritorije Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija.

Tom prilikom, ministar odbrane zahvalio je na principijelnom stavu Grčke u vezi sa nepriznavanjem jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova te naglasio značaj podrške teritorijalnom integritetu i suverenitetu naše zemlje. Takođe, on je istakao da Srbija ceni kontinuirano dugogodišnje prisustvo pripadnika Oružanih snaga Grčke u KFOR imajući u vidu ukupnu situaciju na Kosovu i Metohiji, a pre svega ugroženu bezbednost srpskog stanovništva.

Na današnjem sastanku, ministar Gašić ukazao je na istorijsku bliskost i čvrsto prijateljstvo naših naroda i država, koji se uvek potvrđuju u teškim okolnostima i izazovima.

General Hupis zahvalio je na prilici da razgovaraju i naglasio da konstantna saradnja u oblasti odbrane i razmena iskustava doprinosi razvoju i unapređenju sposobnosti dve vojske.

Share This Article