Uprava Kazneno-popravnog zavoda u Nišu udaljila je danas sa posla službenika G. B. i protiv njega će pokrenuti disciplinski postupak zbog sumnje da je zloupotrebio svoj položaj i osuđeniku omogućio da radi u garaži kao auto-mehaničar u KPZ Niš. On je osumnjičen da je počinio težu povredu radne dužnosti prema Zakonu o državnim službenicima, saopšteno je iz Uprave za izvršenje krivičnih sankcija.
G. B. je uhapšen pre dva dana zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj tako što je jednom osuđenom licu omogućio da radi u garaži kao auto-mehaničar u KPZ Niš i na ovaj način mu omogućio povoljniji tretman. Sumnja se da je za ovu uslugu stekao materijalnu korist u vidu bele tehnike i servisiranja sopstvenog vozila, u ukupnoj vrednosti od oko 1.400 evra. Hapšenje zaposlenog, koji je radio kao instruktor u Službi za obuku i upošljavanje KPZ Niš, rezultat je bliske saradnje Uprave za izvršenje krivičnih sankcija, Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštava u Nišu i Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP – Odeljenja za borbu protiv korupcije.
Iz Uprave su naveli i da su pojedini mediji u danu kad je G. B. uhapšen preneli da je u pitanju komandir, što je, kako dodaju, netačna informacija s obzirom na to da nije nikada bio zaposlen u Službi za obezbeđenje. Ističu da Uprava za izvršenje krivičnih sankcija neće dozvoliti da nezakonito i lukrativno postupanje pojedinaca razgradi sistem koji na prvo mesto stavlja služenje zakonu i pravdi.
