Đoković u četvrtfinalu OI u Parizu

0
142

Serbia’s Novak Djokovic returns the ball against Germany’s Dominik Koepfer during the men’s single tennis competition at the Roland Garros stadium, at the 2024 Summer Olympics, Wednesday, July 31, 2024, in Paris, France. (AP Photo/Manu Fernandez)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto je u osmini finala pobedio Nemca Dominika Kepfera 7:5, 6:3.

Meč je trajao jedan sat i 37 minuta. Ovo je bio drugi međusobni duel srpskog i nemačkog tenisera, a drugi trijumf Đokovića.

Srpski teniser je sigurno ušao u meč i brzo je stigao do vođstva od 3:1 u prvom setu. Kepfer je uspeo da izjednači na 3:3, a potom se igralo gem za gem. Đoković je u 12. gemu napravio novi brejk i prvi set je rešio u svoju korist rezultatom 7:5.

Srpski teniser je poveo 3:0 u drugom setu, a onda je sigurnom igrom mirno meč priveo kraju.

Đoković će u četvrtfinalu OI igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa, koji je danas savladao Argentinca Sebastijana Baeza 7:5, 6:1.