U Niškoj Banji vozi se bicikl, jede burek, uživa u mirisu lipe. Veliki letnji festival u Niškj Banji je počeo. Prvi dan, posvećen je baš ovom trojcu, biciklima, lipama i bureku.
-Prva trka, u kojoj su startovali najmlađi bila je promo trka, imali smo oko osamdeset takmičara koji su hteli da osete malo kako izgleda taj planinski biciklizam, kazao je predsednik Biciklističkog kluba „Konstantin“ Igor Antić.
Burek se delio besplatno.
– Burek mene, ali i mnoge ljude podfseća na mast na hlebu, koji je bio osnovna hrana naših predaka. Mi želimo i da naša deca jedu zdravu hranu, koja nema aditive,veštačke boje, GMO i koja nije brza hrana, kaže predsednik Unije pekara
Organizator je Gradska opština Niška Banja uz podršku Grada Niša. 
-Takođe smo pripremili mnoštvo sadržaja do kraja septembra. Imaćemo svakog vikenda u Niškoj Banji mnogo sportskih i kulturnih sadržaja, kazao je većnik u Gradskoj opštini Niška Banja Vuk Stavrić.
Grad Niš će uvek podržavati ovakve i slične sadržaje dodao je zamenik gradonačelnika Niša Luka Gašević.
Dane lipe organizovalo je Udruženje žena Kruna iz Niške Banje. Unija pekara podelila je mališanima i ikone i srpske zastave kako bi ih podsetila na važnost očuvanja tradicije.
