Nova sezona Pozorišta lutaka: „Pačija škola“ na startu

Redakcija
1 Min Read

Dobro poznata priča o starom ribaru čiji život se menja kada je ulovio zlatnu ribicu Bajka o ribaru i ribici otvoriće novu sezonu Pozorišta lutaka u Nišu. Prva premijera već 12. septembra.

“Novu sezonu dočekujemo sa radošću.Ovo je 68. sezona, a meni startuje 40. sezona. Bajku o ribaru i ribici jako volimo. Predstava  je ulčestvovala na brojnim festivalima. A start sezone obeležiće i rad na novoj predstavi Pačija škola u režiji Marka Torlakovića. To je zapravo priča o školi života, kaže glumica Pozorišta lutaka u Nišu Svetlana Mihajlović koja tumači jednu od naslovnih uloga u novom komadu.

Već krajem septembra niški lutkari počinju da rade na novom komadu “Kako vezati pertle” u režiji Milje Mazarak. Ukupno do kraja godine četiri premijere.

“U ovom mesecu i nova premijera i start na novom komadu,a naravno kreće i redovan repertoar četvrtkom I nedeljom. A u drugoj polovini septembra počinje da radi i večernja scena koja posebno zanimljiva za tinejdžere”, kaže Zorica Filipović, pr Pozorišta lutaka Niš.

Lutkari beleže i povećanje broja posetilaca čak 33.000 u prošloj sezoni, a za neke komade se tražila karta više, posebno za “Tri praseta” jednu od najdugovečnijih predstava na repertoaru.

 

 

Share This Article