Muzejski kviz u Noći istraživača

Redakcija
1 Min Read

Muzejski kviz za najmlađe u Narodnom muzeju u okviru Noći istraživača. Kroz igru najmlađi su istražili ključne periode niške istorije – od doba Rimljana, preko srednjeg veka do savremenog doba. Podsetili su se i ključnih momenata iz srpske istorije.

Muzejski kviz je osmišljen kao svojevrsna istorijska avantura u kojoj su deca zajedno sa autorima Jelenom Bogdanović I Ivanom Gruden Milentijević otkrivali bogatu prošlost grada. Rešavane su zagonetke I odgovarano je na pitanja. Kviz je  startovao sa opštim pitanjima iz srpske istorije.

Kustosima I autorima muzejskog kviza iz Narodnog muzeja pripala je uloga vodiča kroz istoriju. Oni su najmlađe istraživače na zanimljiv način uvodili u tajne prošlosti.

“Uvek smo tu u Noći istraživači. Deca su naša buduća publika koju treba da negujemo I da obrazujemo.  Muzej je jedan veliki resurs za učenje. U fokusu je istorija Niša. Posebno su uživali u asocijacijama I motoričkim igrama”, kaže Jelena Bogdanović iz Narodnog muzeja u Nišu.

Muzejski kviz Narodnog muzeja je deo bogatog programa koji se u okviru Noći istraživača održava na više lokacija u gradu.

Share This Article