Naredne nedelje počinje vakcinacija protiv gripa

Redakcija
1 Min Read

Institut Batut najavio je da će u Srbiji vakcinacija protiv sezonskog gripa početi 6. oktobra. Domovi zdravlja spremni su za vakcinaciju.

„Domu zdravlja u Nišu najavljena je distribucija Torlakove vakcine “Tor vaks flu” koja je namenjena osobama starijim od 18 godina. Vakcinu bi trebalo da prime stariji ljudi i svi hronični pacijenti. Preporučuje se svima koji su smešteni u ustanovama socijalne zaštite, zdravstvenim radnicima“, kaže dr Nevena Simović iz niškog Doma zdravlja. 

„Ja primam vakcinu svake godine“, kaže jedna Nišlijska.

„Ja je nikad nisam primio niti ću“, dodaje Nišlija. 

Kada se primi vakcina, da bi se razvio imunitet neophodno je da prođu dve do tri nedelje, a otprilike u novembru već kreće povećavanje broja obolelih.

Za ovu sezonu za Srbiju je planirano i ugovoreno više od 332 hiljade doza vakcine protiv gripa, saopštio je Batut.

Share This Article