Finale 60. Sajma knjiga u Nišu: Nagrade za najbolje izdavače

Redakcija
1 Min Read

Finale Sajma knjiga u Nišu. Nagrade za najbolje izdavače, najvrednije edicije, ali i za estetski izgled knjige. Državni arhiv Srbije iz Beograda nagrađen je Presadom mudrosti za kompletnu produkciju.

Presad mudrosti za najvredniju ediciju dobili su Kulturni centar Vojvodina iz Novog Sada i Narodna bibliotea Srbije iz Beograda za dela Milorada Pavića, dok je ova nagrada za pojedinačno izdanje pripala knjizi Gorana Đorđevića Kontinuitet država u međunarodnom pravu, izdavačke kuće Ukronija. Nagradu “Inicijal” za autorski doprinos umetnosti pripala je Zavodu za udžbenike iz Beograda, a  Prometeju je pripala nagrada za delo koje spaja sadašnjost i budućnost. Inicijal za delo koje afirmiše knjigu u užem ili širem smislu dodeljuje se Narodnoj biblioteci Rade Drainac iz Prokuplja za knjigu „Rade Drainac izabrana dela“.

Nagrada Otisak estetski tretman knjige pripala je Laguni i Pčelici.

Na velikom štandu Ministarstva kulture jedinstveno se predstavlja više izdavača iz Srbije I Republike Srpske. Ministarstvo nastavlja da pruža podršku Sajmu knjigu, rekao je državni sekretar u Ministarstvu kulture Dejan Antić.

Odlična poseta sajma i ove godine, kažu organizatori.

Na Sajmu knjiga se ove godine predstavlja više od 50 izdavača koji su svoja izdanja ponudili po značajnim sniženjima.

Share This Article