Muška rukometna reprezentacija Srbije se vraća u Niš gde će posle pet godina odigrati meč u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo sa Litvanijom u Hali Čair 19. marta. Ugovor o o organizaciji utakmice potpisali su gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović i generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević. U Hali Čair se danas i sutra održava Svesrpski kup u rukometu koji okuplja najbolje muške i ženske klubove iz Srbije i Republike Srpske.
“Niš je rukometni grad i veliko mi je zadovoljstvo što mogu da kažem da polako revitalizujemo Železničar, naš čuveni rukometni klub. Pored toga, uz dobar odnos koji grad Niš ima sa ženskim rukometnim klubom Naisa, treba istaći da je Naisa u ovom trenutku prva na tabeli, i to želim posebno da naglasim. Mi smo se danas okupili ovde da potpišemo jedan značajan ugovor. To nam mnogo znači, jer će se u Nišu tokom marta odigrati kvalifikaciona utakmica sa Litvanijom. Ljudi u Nišu vole da dolaze na ovakve utakmice”, rekao je gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović.
“ Meraklije i niška publika su nešto najbolje kada je navijanje u pitanju u srpskom rukometu. Siguran sam da je ovo samo početak uspešne saradnje između grada Niša i Rukometnog saveza Srbije”, kaže Ivan Milivojević, generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije.
Niš je domaćin u Hali Čair I Svesrpskog kupa u rukometu koji okuplja najbolje muške i ženske klubove iz Srbije i Republike Srpske.
“Ovo je nastavak naše želje da se rukomet decentralizuje, jer je rukomet sport malih sredina i pripada tamo gde, kao što znate, najveći klubovi u Evropi i svetu i potiču – iz manjih sredina. Ovo je prva manifestacija koju Rukometni savez Srbije u ovoj godini organizuje zajedno sa gradom Nišom”, kaže Ivan Milivojević, generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije.
“Imamo mnogo planova, izdvajamo i izdvojićemo više sredstava i siguran sam da će rukomet imati sve značajniju ulogu i veću podršku od strane grada Niša. Sve to radimo iz jednog razloga – promocije rukometa i vraćanja mladih generacija sportu”, rekao je gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović.
Finala Svesrpskog kupa zakazana su za sredu 4. februar. Prvo će biti odigrano finale za rukometašice između Crvene zvezde iz Beograda i banjalučkog Borca od 15.30 časova,b a finalni okršaj rukometaša zakazan je za 18 časova.
