Ivo Andrić kroz manje poznate priče i fotografije

Redakcija
1 Min Read
Foto: Istorijski arhiv Niš

Niški arhiv poziva na svečano otvaranje gostujuće izložbe „Ivo Andrić u diplomatiji“, koja će biti otvorena u utorak, 11. februara u 13 časova u holu Istorijskog arhiva Niš.

Izložba je autorski projekat Arhiva Jugoslavije, autora Dušana Jončića i Jelene Đurišić, i predstavlja modernizovanu i redizajniranu postavku posvećenu manje poznatom, ali izuzetno značajnom segmentu života i rada nobelovca Ive Andrića — njegovoj diplomatskoj karijeri.

Kroz originalnu arhivsku građu, dokumenta, fotografije i prateće materijale, izložba osvetljava više od dve decenije Andrićeve službe u diplomatskim predstavništvima Kraljevine Jugoslavije, ukazujući na vezu između njegovog javnog angažmana, istorijskog konteksta i književnog stvaralaštva.

Gostovanje izložbe u Nišu realizuje se u okviru saradnje Istorijskog arhiva Niš i Arhiva Jugoslavije, sa ciljem da se arhivsko nasleđe i kulturna istorija približe najširoj javnosti.

Ulaz je slobodan.

Share This Article