TV ZONA PLUS – HD

VESTI IZ NIŠA I REGIONA

Današnje vesti Društvo MUNDIJAL 2022. Udarne

ARGENTINA PRVAK SVETA! (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Argentine treći put u istoriji osvojila je titulu prvaka sveta, pošto je u spektakularnom finalu u Dohi savladala Francusku posle boljeg izvođenja penala 4:2 – 3:3 (2:2).

Argentinski fudbaler Lionel Mesi postao je prvi igrač u istoriji svetskih prvenstava koji je postigao gol u svakoj fazi jednog turnira.

Argentina spektakularno do treće titule prvaka sveta, Mesi uz rame Maradoni

Fudbalska reprezentacija Argentine treći put u istoriji osvojila je titulu prvaka sveta, pošto je u spektakularnom finalu u Dohi savladala Francusku posle boljeg izvođenja penala 4:2 – 3:3 (2:2). Argentinci su došli do treće titule, nakon 1978. i 1986. godine, a Lionel Mesi osvojio jedini trofej koji mu je nedostajao i koji ga je svrstavao u legendu, rame uz rame sa legendarnim Dijegom Armandom Maradonom. Ujedno, postao je rekorder sa 26 utakmica na Miundijalima i prvi fudbaler ikad koji je na jednom Mundijal postizao gol u grupnoj fazi i na svim mečevima nokaut faze. Argentinci su poveli 2:0, golovima Mesija u 23. iz penala i Anhela Di Marije u 36. minutu, da bi izjednačenje Francuzima doneo Kilijan Mbape, prvo iz penala u 80. minutu, a zatim još jednim pogotkom dva minuta kasnije. Usledio je neverovatan produžetak, prednost Argentincima ponovo je “gaučosima” doneo Mesi, u 109. minutu, da bi trećim pogotkom na meču izjednačio Mbape, iz penala u 118. minutu. U penal seriji Emilijano Martinez odbranio je udarac Kingslija Komana, dok je Orlejn Čaumeni šutirao pored gola. Sa druge strane precizni su bili Mesi, Paolo Dibala, Leandro Paredes i odlučujući penal pogodio je Gonzalo Montijel. Francuzi su “predali” krunu osvojenu pre četiri godine u Rusiji, nisu uspeli da ponove rezultat Italije 1938. i Brazila 1962. godine i odbrane titulu, a Mbape je postao prvi strelac-het-trika u finalima.

Mbape najbolji strelac Mundijal sa osam golova

Francuski fudnbaler Kilijan Mbape najbolji je strelac Mundijala u Kataru sa osam golova, uključujući i het-trik u finalu, koji nije bio dovoljan za odbranu titule. Mladi napadač je pre 24. rođendana došao do ukupno 12 golova na Svetskim prvenstvima i pitanje je dana akd će oboriti rekord Miroslava Klozea od 16 pogodaka. Lionel Mesi postigao je sedam, a iza dvojice fudbalera Pari Sen Žermena su Julijan Alvarez (Argentina) i Olivije Žiru (Francuska) sa po četiri pogotka.

Mesi MVP Mundijala, Martinez najbolji golman, a Fernandez najbolji mladi igrač

Kapiten novih svetskih šampiona Argentinaca Lionel Mesi proglašen je za najboljeg fudbalera (MVP) Mundijala u Kataru. I ostale individualne nagrade otišle se u ruke “gaučosa” – najbolji golman je Emilijano Martinez, a najbolji mladi fudbaler Enco Fernandez. Najbolji strelac je Francuz Kilijan Mbape sa osam golova. Argentina je u spektakularnom finalu u Dohi savladala Francusku posle boljeg izvođenja penala savladala Francusku 4:2 – 3:3 (2:2).

Argentina players celebrate after their win in the World Cup final soccer match against France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec. 18, 2022. (AP Photo/Francisco Seco)
Argentina’s Lionel Messi celebrates a goal during the World Cup final soccer match between Argentina and France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec. 18, 2022. (AP Photo/Petr David Josek)
French players stand dejected during penalty shootout during the World Cup final soccer match between Argentina and France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec. 18, 2022. (AP Photo/Petr David Josek)
Argentina’s goalkeeper Emiliano Martinez holds the Golden Glove award for best goalkeeper of the tournament at the end of the the World Cup final soccer match between Argentina and France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec.18, 2022. (AP Photo/Manu Fernandez)
Argentina’s Lionel Messi kisses the World Cup trophy as he holds the the Golden Ball award for best player of the tournament, after the World Cup final soccer match between Argentina and France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec.18, 2022. (AP Photo/Manu Fernandez)
France’s Kylian Mbappe walks past the trophy at the end of the World Cup final soccer match between Argentina and France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec. 18, 2022. Argentina won 4-2 in a penalty shootout after the match ended tied 3-3. (AP Photo/Martin Meissner)
Argentina’s Lionel Messi holds up the trophy after winning the World Cup final soccer match between Argentina and France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec.18, 2022. (AP Photo/Manu Fernandez)
Argentina players react after winning a shootout at the end of the World Cup final soccer match between Argentina and France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec. 18, 2022. (AP Photo/Christophe Ena)
Argentina’s Lionel Messi lifts the trophy after winning the World Cup final soccer match between Argentina and France at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Sunday, Dec. 18, 2022. Argentina won 4-2 in a penalty shootout after the match ended tied 3-3. (AP Photo/Martin Meissner)
The crowd at Graziano’s in Weston erupts as Argentina scores a goal in the World Cup final, Sunday, Dec. 18, 2022. Argentina won the title on penalty kicks. (Joe Cavaretta/South Florida Sun-Sentinel via AP)

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com