Budžet niške opštine Crveni Krst u 2026. biće veći za tri miliona dinara u odnosu na ovogodišnji, a najviše će se ulagati u atarske puteve, uređenje ulica u 23 sela, sređivanje domova kultura i letnjikovaca, rekao je predsednik opštine Crveni krst Miroslav Milutinović na početku sednice ove opštine u čijem fokusu je bio nacrt budžeta za 2026. godinu.
Poslednja sednica opštine Crveni Krst u 2025. posvećena budžetu za narednu godinu. Ova godina je bila svojevrsna renesansa izgradnje saobraćajnica na teritoriji gradske opštine Crveni Krst. Zahvaljujući Vladi Republike Srbije i zalaganju gradonačelnika, realizovan je projekat povezivanja regionalnih puteva između sela na teritoriji opštine u šta je uloženo 750 miliona dinara, kaže predsednik opštine Crveni krst Miroslav Milutinović.
“U donjem prstenu povezani su Donja Toponica, Donja Trnava, Trupale, Mezgraja i Popovac, dok je gornji prsten urađen od Rujnika do Huma i dalje ka susednoj opštini. To su regionalni, asfaltni putevi evropskog standarda. Zahvaljujući ovim projektima, sva naša sela su danas povezana regionalnim, asfaltiranim putevima, slobodno mogu da kažem – evropskog nivoa”, kaže Miroslav Milutinović, predsednik opštine Crveni Krst.
Unapređenje komunalne infrastrukture, prioritet I u narednoj godini,a budžet je povećan za 3 miliona I iznosiće nešto više od 207 miliona dinara. Ulaganja u atarske puteve, uređenje domova kulture I letnjikovaca u fokusu budžeta za narednu godinu.
“Kada govorim o standardu građana, posebnu pažnju posvećujemo zaštiti životne sredine, socijalno ugroženim porodicama, ali i mladima. Oko 15 miliona dinara izdvajamo kako bismo stvorili uslove da mladi ljudi ostanu na selu. Trudimo se da stvorimo ambijent koji će ih zadržati, a mogu da kažem i da već postoji tendencija povratka mladih na selo. Kada je reč o domovima kulture, nad kojima imamo nadležnost – ukupno ih je oko 15, koje je grad preneo na upravljanje opštini Crveni Krst – izdvojili smo 6.800.000 dinara za održavanje i sve neophodne troškove”, kaže Miroslav Milutinović, predsednik opštine Crveni Krst.
Naredne godine opština Crveni Krst izdvojiće više novca za kulturu i sport, 15 miliona dinara, za tri više u odnosu na ovu godinu.
