Čair i na jakoj kiši ostao nepokoren: Radnički remizirao protiv OFK Beograda

0
3

(Foto arhiva)

Niški Radnički igrao je nerešeno protiv OFK Beograda (1:1)  i tako uspeo da ostane neporažen na domaćem terenu u dosadašnjem toku prvenstva.

Radnički je poveo golom Petkovića u 23. minutu i uspeo da zadrži tu prednost do kraja poluvremena.

Gosti su izjednačili u 53. minutu pogotkom Mituljikića.

Meč se igrao na jakoj kiši, što je dodatno otežalo posao igračima obe ekipe.

Ovo je bio prvi meč 11. kola Superlige uoči kojeg je Radnički zautimao peto mesto na tabeli, a gosti visoko drugo. Sada Radnički ima 17, a OFK Beograd 23 boda. Međutim, Nišlije imaju i jednu utakmicu manje (protiv Partizana, koja bi trebalo da se igra u novembru).
Za razliku od prethodnih sezona, kada je gubio i u gostima i kod kuće, Radnički stvara potpuno novu sliku o timu, a njihov novi trener Nikola Drinčić i svi igrači, zaslužuju pohvale ljubitelja fudbala u Nišu.