TV ZONA PLUS – HD

VESTI IZ NIŠA I REGIONA

Današnje vesti Sport VESTI

ĐOKOVIĆ SE PLASIRAO U OSMINU FINALA ROLAN GAROSA

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa pošto je pobedio Španca Alehandra Davidovića Fokinu 3:0 (7:6 (7:5), 7:6 (7:4), 6:2) za tri sata i 36 minuta.

Prvi set je bio veoma neizvestan, gemovi su trajali dugo, bilo je brejkova na obe strane, a Španac je imao veliku šansu da povede, jer je servirao kod vođstva 6:5. Đoković je međutim uspeo da napravi brejk u ključnom momentu i kasnije osvoji set u taj-brejku.

U drugom setu viđena su čak po tri brejka na obe strane, pa je ponovo taj-brejk odlučivao. Đoković je poveo 4:1, ali je Španac zapretio osvajanjem četiri vezana poena. Dvostruki osvajača Rolan Garosa je ponovo bio najbolji kad je bilo najpotrebnije, nanizao je tri poena i poveo 2:0.

Između drugog i trećeg seta viđena je neprijatna scena, kad je deo publike zviždao Đokoviću jer je zatražio medicinski tajm-aut da bi dobio masažu butine. Srbin je sarkastičnom gestikulacijom rukom pozvao tad jeo publike da još jače zviždi i negoduje.

U trećem setu Đoković je konačno zaigrao na vrhunskom nivou i rutinski priveo meč kraju.

Rival Đokoviću u osmini finala biće pobednik meča između Poljaka Huberta Hurkača i Peruanca Huana Pabla Variljasa.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com