TV ZONA PLUS – HD

VESTI IZ NIŠA I REGIONA

Današnje vesti Sport

GRUJIĆ: RADNIČKI PONOVO OŠTEĆEN!

Poznati internacionalni sudija Danilo Grujić oglasio se u medijima povodom utakmice Čukarički – Radnički odigrane u ponedeljak rezultatom 0:0. Momenat koji je svima zapao za oko dogodio se u 85. minutu, kada je Puškarić srušio Mitrovića oko linije šesnaesterca. Sudija Đorđe Makismović je nakon pregledevanja VAR-a koje je trajalo celih pet minuta doneo odluku da je prekršaj bio van kaznenog prostora, ali se Grujić ne slaže sa tim. Prenosimo deo izjave arbitra Grujića.

”Sinoć smo opet bili svedoci brutalne krađe na štetu Radničkog kome su sudije, ne svirajući očigledan penal, oteli pobedu i ukrali bodove koji bi značili izlazak Radničkog na međunarodnu scenu. Ovakvo postupanje sudije Đorđa Makismovića i onih sudija u VAR sobi je sramota za sve fudbalske sudije i za srpski fudbal. Ovakvo neprofesionalno ponašanje nije samo oštetilo Radnički, već je sve fudbalske sudije, koji su najvećim delom pošteni profesionalci, uvaljalo u blato i žabokrečinu. Krajnje je vreme da se u Srbiji i srpskom fudbalu pokrene pitanje odgovornosti za donete odluke, posebno u Sudijskoj komisiji. A zbog svih sudijskih grešaka kojima je tokom ove sezone nanete šteta Radničkom, koje deluju organizovano i unapred planirane, stičem utisak da nekome Radnički smeta i da se čini sve kako bi ostao bez izlaska na evropsku scenu.

Kao bivši internacionalni sudija ne mogu da ostanem nem na tako brutalnu krađu, na takvu sramotu za sve fudbalske sudije, na takvu nepravdu i očiglednu nameru. Podsetiću i na to šta je sudija Maksimović uradio i na utakmici sa Proleterom. Kao i tada i ovaj put sa Čukaričkim je presudio protiv Radničkog. Gledaoci televizijskog prenosa su iz samo dva usporena snimka mogli da vide očigledan prekršaj nad Stefanom Mitrovićem u šesnaestercu domaće ekipe, vidljiv iz oba ugla. Šta je onda nekoliko minuta pregledavao VAR? Njima dostupne kamere i snimci mogu da pokažu samo još jasniju sliku prekršaja unutar kaznenog prostora.

Ako postoji uverenje u Fudbalskog saveza Srbije da fudbal mora da se igra isključivo u Beogradu, onda je trebalo da o tome obaveste klubove iz ostalih delova Srbije. Prečesto ponavljanje ovakvih situacija koje uvek rezultiraju odlukama na štetu Radničkog, jasno ukazuje da je reč o nečijoj nameri, a nikako greškama i slučajnostima. Poražavajuće je što nema ni adekvatne reakcije Filipovića, niti Šurbatovića, koji bi morali da sankcionišu ovakvo ponašanje. I na kraju šta Radnički može da uradi, kome da se žali? Da samo izraze nezadovoljstvo bili bi kažnjeni, a očigledno da neko samo taj trenutak i čeka. Sistem je loš i treba ga promeniti ” – izjavio je Grujić, a prenose mediji.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com