Iz pepela niče novi dom: Porodica Raičević dobija novu kuću

Redakcija
2 Min Read

Nekoliko dana nakon što je požar zahvatio Novo Momčilovo i Dubovo i uništio više domaćinstava, među njima i kuću porodice Raičević, na zgarištu niče novi dom. Mašine su već na terenu, temelji se kopaju, a materijal pristiže. Meštani, komšije i nadležne službe zajednički rade na obnovi – nada se vraća tamo gde je vatra sve odnela.

Nekoliko dana nakon požara u kojem je porodica Raičević iz sela Novo Momčilovo kod Dubova ostala bez ičega, iz temelja se gradi nova kuća. Sve je raščišćeno, mašine su na terenu,.

“Svi pomažu, donose. Celo selo se udružilo. Mnogo mi znači sve. Kad nemaš ništa, bilo šta znači“, kaže Srđan Raičević. 

U požaru koji je zahvatio njegov dom stradala je živina. Kaže da bi na ovom prostoru voleo da napravi i štalu.

Pored njegove gradi se još jedna kuća iz temelja. Radovi su počeli od ranog jutra.

“Temelj je počeo da se kopa.Materijal je stigao. Ide velikom brzinom. Verujem da će, kako je i Vučić rekao, biti useljenje za 15 dana”, kaže predsednik Mesne zajednice Novo Momčilovo Dragan Milić. 

Među prvima je pritekao u pomoć kada je sve gorelo.

“Među prvima sam primetio dim. Komšija i ja smo otšli da obiđemo. Videli smo da je ogromna vatra i da se približava velikom brzinom. Pozvao sam vatrogasce“, dodaje. 

Zato je, kaže, zahvalan svima na pomoći. Vodi evidenciju o svim građanima koji na bilo koji način pomažu.

 

Share This Article