"Lale" prekinule pobednički niz Nišlija

ODBOJKAOdbojkasi Niša, prvi put posle godinu i devet meseci, poraženi su na svom terenu.

U derbiju 9. kola Superlige, izgubili su od drugopasirane Vojvodine rezultatom 3:0 ,  po setovima (25:16, 25:23, 25:21).

U vreme dok je većina Nišlija slavila, odbojkaši Niša igrali su prvenstveni susret sa ekipom Vojvodine. U timu domaćih nije bilo možda ponajboljeg igrača – Predraga Pržića, a ispostavilo se da je to nenadoknadiv gubitak za ekipu Niša. Držali su se puleni trenera Stefanovića samo na samom startu, vodili sa 5:4, ali je nakon smeča, a onda i bloka Minića, Vojvodina napravila seriju i već tada prelomila prvi set. Šansu su dobili i mlađi igrači – Jović, Jelić, Ilić i Stamenković, ali do prvog seta “lale” stižu rutinski, rezultatom 16:25.

Drugi set počinje sjajno za Nišlije. Poenima Mijalkovića i Stojkovića domaći stižu do 4: 0, ali za nepun minut Vojvodina se vraca u igru i rezultat je 4:5. U nastavku seta igralo se poen za poen pa nakon dobrog servisa Ilića domaci stižu i do 14-11. Uzvraća Mehić nezgodnom servom za 18-18. U samom finišu iskusna ekipa Vojvodine iskoristila je i najmanje greske kod prijema protivnika i na svoj konto upisala i drugi set. Utisak je da je tada i prelomljen meč.

Domaći se nisu predavali, ali Novosađani, poen po poen, stižu i dotrećeg seta i maksimalne pobede u Nišu od 3-0.

Iako, po zavrsetku jesenjeg dela sezone ostaju na 4. poziciji, koju dele sa Novim Pazarom, 2015. Je za Odbojkaški klub Nis, godina istorijskog uspeha u kojoj su, nakon 38 godina ponovo usli u Superligu.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com