четвртак, септембар 19

Mikec, Perišić i vaterpolisti doputovali u Beograd

0
69

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec, tekvondistkinja Aleksandra Perišić i vaterpolisti doputovali su u Beograd sa Olimpijskih igara u Parizu. Damir Mikec i Zorana Arunović su na OI u Parizu osvojili zlatnu medalju u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara. Perišić je osvojila srebrnu medalju u kategoriji do 67 kilograma.

Vaterpolisti Srbije su stigli do zlatne medalje na OI u Parizu, pošto su juče u finalu pobedili selekciju Hrvatske rezultatom 13:11. Ovo je treća uzastopna zlatna medalja za vaterpoliste Srbije na OI, nakon Rio de Žaneira 2016. i Tokija 2021. godine.

Tim Srbije je na OI u Parizu osvojio pet medalja. Svečani doček srpskih osvajača olimpijskih medalja biće održan večeras u 20 časova ispred Starog dvora.

STEVANOVIĆ: OSVOJILI SMO ZLATO KAO ŠTO SMO I NAJAVILI

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović izjavio je da je njegov tim zasluženo osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. „Ne znam ko nas je otpisao, mi smo išli da osvojimo zlato, rekao je selektor. Jedna medalja stiže i u Niš, sa Savom Ranđelovićem.

MIKEC O DIKECU: TA PRIČA POPULARIŠE STRELJAŠTVO

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec izjavio je da mu je plan da nastupi na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu, koje će biti održane 2028. godine. Novinarima je prokomentarisao i čitavu situaciju oko turskog kolege Dikeca, koji je pucanjem bez prateće opreme pobrao simpatije, a njegov naizgled nonšalantni stav postao viralan.

PARIZ POSETILO 11,2 MILIONA TURISTA, HOTELIJERI ZADOVOLJNI

Turistička organizacija Pariza objavila je da je u periodu Olimpijskih igara (OI) između 23. jula i 11. avgusta 11,2 miliona posetilaca učestvovalo u aktivnostima vezanim za OI u regionu francuske prestonice.

Broj posetilaca Pariza je bio nepromenjen u odnosu na isti period lane i nešto manji u odnosu na očekivanih 11,3 miliona. Kako se navodi, 85 odsto posetilaca su bili Francuzi, a 15 odsto gosti iz inostranstva, pre svega Amerikanci, Nemci i Britanci, prenosi Figaro.

Hotelijeri su veoma zadovoljni pošto je popunjenost hotela u Parizu nakon veoma lošeg početka jula dostigla 84 odsto, što je za deset odsto više nego u istom periodu prošle godine.

Popunjenost u hotelima visoke kategorije je porasla čak za 16,5 odsto međugodišnje na 85,5 odsto. Rast broja noćenja je zabeležen i u drugim gradovima u kojima siu se održavale Olimpijske igre kao što su Lil ili Marsej, a ukupna procenjena dobit francuskih hotelijera iznosi 357 miliona evra.