
Ministarka privrede i Privredno ekonomski savet: O Palfingeru i Benetonu (VIDEO)
Privredni ambijent u Nišu je jako povoljan, od 2012. do sada je otvoreno 12 velikih stranih fabrika, a podignuta je i domaća privreda, rekla je ministarka Adriana Mesarović nakon što je prisustvovala sastanku Privredno ekonomskog saveta. Dodaje da se ulaže i u infrastrukturu i nada se da će za desetak dana krenuti izmeštanje Suvodolskog potoka što je značajno za polovanje fabrike Palfinger.
“Projekat je vredan 281 milion dinara, koji se u sto posto finansira iz budžeta Republike Srbije, a koji će, dodatno poboljšati infrastrukturu za poslovanje na toj lokaciji”, kaže ministarka.
“Razgovaralo se i o poreskom kreditu i o radi Fonda za razvoj, turizmu, poljoprivredi. Sve su to povezane oblasti i bitne za razvoj našeg grada“, rekao je gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović.
Razgovaralo se i fabrici Beneton koja je nedavno zatvorila svoj pogon i radnicima koji su ostali bez posla. Prema rečima ministarke, većina od 900 radnika ove fabrike je već našla novi angažman, a ostali su u procesu posredovanja preko Nacionalne službe za zapošljavanje.
Privredno ekonomski savet formiran je sredinom februara.