
foto PS Zona plus
Na letovanje i sa niškog Aerodroma Konstantin Veliki
I ovog leta sa niškog Aerodroma Konstantin Veliki avioni lete ka takozavnim letnjim destinacijama. U sezoni godišnjih odmora putnici imaju priliku da odlete do Atine, Krfa i Tivta a kao četvrti let u sezoni biće avio prevoz do Ciriha. U saradnji sa turističkim agencijama i ovog leta biće dostupni čarter letovi do Monastira u Tunisu i Antalije u Turskoj. Iako je broj putnika ove godine smanjen za oko 15% očekuje se da letnja sezona i pojedinačni čarter i biznis letovi smanje ovaj nedostatak, kaže za Zonu plus direktor Aerodroma Konstantin Veliki, Dušan Knežević.
Ono što nas sigurno očekuje juna meseca to su dodatne četiri destinacije, odnosno još osam nedeljnih letova i tada kreće pik letnje sezone i to biti pre svega morske destinacije, Atina, Tivat, Krf. Ono što nas na Aerodromu posebno raduje je što kreću ponovo letovi za Cirih.
Na pitanje kakvo je intersovanje za tim letovima, Knežević kaže:
Ono što možemo na Aerodromu da primetimo, posle kovida je da je sve veća potražnja za tim nekim „letnjim destinacijama“ i sezonalnost se više oseća poslednjih par godina. Ove godine očekujem čarter letove za Antaliju i za Monastir u Tunisu i to je poslednjih par godina praksa.