
Nišlije uče kineski: Letnji kamp Instituta Konfučije (VIDEO)
U Nišu je otvoren letnji kamp Instituta Konfučije čiji je cilj promovisanje kineskog jezika i kulture. Uz to, neke grupe imaće mogućnost da upoznaju i neke delove Kine. Kamp traje tri nedelje.
Učenje jezika, poseta kineskim restoranima i kompanijama, učenje kaligrafije, neke vrste borilačkih veština- sve ovo deo je kampa koji organizuje Institut Konfucije u Nišu. Letnji kamp je namenjen građanima koji su učili kineski jezik u Niškom klulturnom centru, studentima Univerziteta u Nišu. Treća grupa su srednjoškolci i studenti koji su pokazali najbolje rezultate i oni će ići u Kinu.
“Ja sam već bio u Kini u januaru. Stvarno je divno, Šangaj je neverovatan grad. Ove godine milsim da ću imati priliku da idem u julu”, kaže student Mašinskog fakulteta u Nišu Boris Stojanović.
“Mislim da je jezik most koji spaja dva naroda i dve kulture i treba da bude spona između nas”, kaže kineska direktorka Instituta Konfučije Gao Jing.
Institut Konfučije otvoren je u Nišu prošle godine.