TV ZONA PLUS – HD

VESTI IZ NIŠA I REGIONA

Današnje vesti Sport VESTI

OPET REMI NA ČAIRU: RADNIČKI – RAD 2:2

Radnički i Rad su remizirali na Čairu rezultatom 2:2, u 36. kolu  Superlige Srbije.

Strelci za domaću ekipu bili su Kasalica u 3. i Gavrić u 68. iz penala,  dok su za Rad golove davali Šarić u 8. i Kaluđerović u 50. minutu.

Radnički je posle 36. kola na 13.mestu tabele, ali i dalje na ivici zone ispadanja iz lige. Javor i Rad koji su na 14. i 15.mestu imaju isti broj bodova, a šenasestoplasirani Rad samo bod manje.

Trener Radničkog, Aleksandar Stanković, kaže da je ovo bila “teška utakmica po veoma teškom vremenu.”

Ušli smo agresivno i baš onako  kako smo želeli, što nam se brzo isplatilo. Samo nekoliko minuta posle  videćeg gola imali smo stopostonu šansu sa možda i prelomimo ovaj  susret, ali nismo uspeli da je iskoristimo, pa smo kažnjeni. Uspeli smo  da se brzo stabilizujemo nakon tog šoka, uspostavili smo kontrolu na  terenu, ali smo na početku drugog poluvremena dobili još jedan gol i ušli smo u veliki problem. Zadovoljan sam kako smo reagovali na 1:2, nismo izgubili kompas, pojačali smo ritam i agresiju i mislim da smo zasluženo izjednačili. Čestitam igračima na uloženom trudu. Nema nas  mnogo, ali dajemo sve od sebe da ostvarimo zacrtani cilj. Ovo nam je  peti meč bez poraza, od kako smo došli u klub. Pred nama su još dva meča i verujem da ćemo uspeti u našoj nameri. Čestitam i Radu na borbi i  prikazanoj igri, rekao je Stanković.

Trener Rada, Milan Milanović, takođe misli da je ovaj rezultat realan.

Ovaj Radnički je pokazao mnogo više od onog koji  nas je jesnas pobedio na Banjici. Bili su veoma agresivni i opasni, a ja  sam veoma zadovoljan kako su moji igrači odgovorili na takvu igru  domaćina. Igrali smo u visokom ritmu, iako smo bili jako istrošeni nakon  duela sa Crvenom zvezdo, i mislim da smo zasluženo osvojili bod. A da li  će ovaj bod biti dovoljan da na kraju izborimo opstanak, to u ovom  trenutku ne mogu da kažem. Još jednom bih ponovio da je odluka o  proširenju lige na 20 klubova i da ispadne njih šest bila loša, ali šta  je tu je. Predstoje nam još dve utakmice i imamo šansu, rekao je Milanović.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com