четвртак, април 17

Palilulskim gastronomskim sokacima do domaćinstva Kostić u Lalincu (VIDEO)

0
258

Šetnja palilulskim gastronomskim sokacima završila se u Lalincu, gde se kod porodice Kostić pekla rakija. Njih je obišao predsednik Gradske opštine Palilula Bratislav Vučković.

U porodici Kostić rakija se pekla decenijama. Međutim, od 2016. godine Kostići su počeli profesionalno da se bave ovim poslom: PDV, akcizne markice, sve obaveze prema državi se redovno ispunjavaju.

Ovaj porodični biznis iz godine u godinu raste.

“Svake godine posadimo neki voćnjak, zadnji smo posadili šljivik od 1,1 hektar. Šljiva je ubedljivo najprodavanija naša rakija. U našim krajevima dobro uspeva šljiva”, ispričao je Ivan Kostić.

Planira da i dalje podiže nove voćnjake. Ima volju, ima motiv. Kako i ne bi kad se u posao aktivno uključio i njegov sin Dušan.

“Nadam se da će posle mene da nastavi, a posle i moj unuk, da to bude porodična tradicija”, priča Ivan.

 

 

Ovaj projekat sufinansiran je sredstvima Grada Niša. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Comments are closed.