Počinju 34. Dani Zorana Radmilovića (VIDEO)

Redakcija
3 Min Read

Sve je spremno za 34. Dane Zorana Radmilovića u Zaječaru, koji počinju sutra i traju do 23. oktobra. Komad „Levo, desno, glumac“ beogradskog teatra Yugoart otvara predfestivalsko veče, dok je u četvrtak, 16. oktobra na repertoaru „Galerije“ po tekstu Miloša Latinovića i režiji Nebojše Bradića. Predstave se igraju u Narodnom pozorištu Timočke Krajine „Zoran Radmilović“.

Narodno pozorište Timočke Krajine „Zoran Radmilović“ u Zaječaru od 15. oktobra ponovo je centar kulture, budući da počinju 34. Dani Zorana Radmilovića.

„Od 1990. godine ovo pozorište nosi ime našeg poznatog glumca, rođenog Zaječarca, Zorana Radmilovića. Od

direktorka Turističke organizacije Zaječara Dragana Gogić Rajković

1992. godine grad organizuje, odnosno početak svake jeseni,  posvećuje tom pozorišnom festivalu pod nazivom Dani Zorana Radmilovića, tako da će posetioci, ljubitelji pozorišnih predstava, imati priliku i ove godine, kao i prethodnih da uživaju u velikom broju predstava“, kaže direktorka Turističke organizacije Zaječara Dragana Gogić Rajković. 

U okviru predfestivalske večeri 15. oktobra je predstava „Levo, desno, glumac“ autora, reditelja i glumca Zijaha A. Sokolovića, beogradskog teatra Yugoart. Narednih večeri na repertoaru su predstave: „Galerije“ zaječarskog teatra, „Moje pozorište“ Ateljea 212, „Una“ Zvezdara teatra, „Svaka ptica svome jatu” Beogradskog dramskog pozorišta, „Majstori, Majstori” Narodnog pozorišta Republike Srpske, Banja Luka, „Ućutkivanje Sokrata” Bitef teatra, „Kontra mundum“ Centra za kulturu Tivat – komad inspirisan autobiografijom „Tajni život Salvadora Dalija“. Festival zatvara „Kabare – Sitnice života” Narodnog pozorišta Timočke Krajine “Zoran Radmilović”.

 „Jednostavno, moram da kažem i to da je grad Zaječar – grad pozorišta, grad festivala, Zaječar je pravi magnet za umetnost i kod nas uvek traže kartu više,  još iz vremena Zorana Radmilovića,  tako da smo zaista ponosni zbog toga, a pečat ovom pozorišnom festivalu svakako daje nagrada Zoranov brk, koja se glumcima dodeljuje nakon izvedenih predstava. I jedno što je meni posebno drago, tu je i taj deo što se tiče kulture, istorije i sve nekako objedinjuje Zaječar“, kaže Gogić Rajković. 

 Predstave se igraju od 20 časova. Festival traje do 23. oktobra.

 

 

Share This Article