Posle lavovske borbe košarkaša, Srbija u polufinalu OI!

0
82

Pariz, 6. avgusta 2024. – Nikola Jokić. FOTO TANJUG/ STRAHINJA AÆIMOVIÆ/ nr

Košarkaši Srbije plasirali se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto su posle produžetka u četvrtfinalu pobedili Australiju rezultatom 95:90.

Naši košarkaši počeli su katastrofalno i u jednom trenutku gubili sa čak 24 koša razlike!

Selektor je bio ljut kao ris, ali su svi uspeli da preokrenu igru, do kraja treće četvrtine došli u blago vođstvo.

Posle nerešenog rezultata (82:82) na kraju regularnog toka utakmice – velika drama u završnici produžetka!

Na kraju – pet razlike za našu reprezentaciju!

Kako je meč tekao

Australija je mnogo bolje otvorila utakmicu i posle 10 minuta, predvođena tandemom Peti Mils (12 poena) – Džoš Godi (osam) imala je velikih plus 14 – 31:17. Početkom druge deonice Australija je imala rekordnih plus 24 – 44:20. Na poluvremenu je posle serije Srbije u finišu druge deonice bilo 54:42 za Australiju.

Srbija je predvođena kapitenom Bogdanom Bogdanovićem velikom serijom u trećoj četvrtini povela u 25. minutu (61:60), a u poslednjih 10 minuta ušlo se sa 67:65 za „orlove“. Povela je Srbija 73:67, ali je Australija uzvratila mini serijom 5:0. U poslednja tri minuta ušlo se rezultatom 78:78.

Vasilije Micić je devet sekundi pre kraja dao jedno od dva slobodna bacanja za 82:80 za Srbiju. Mils je dve sekunde pre kraja izjednačio na 82:82, a Bogdanović sa više od pola terena nije uspeo da pogodi trojku pa je meč otišao u produžetak. Srbija je mini serijom Nikole Jokića 25 sekundi pre kraja produžetka povela 93:90. Australija zatim nije iskoristila napad, a Bogdanović je dao oba bacanja za konačnih – 95:90.

Kod Srbije je najefikasniji bio Nikola Jokić sa 21 poenom, uz 14 skokova i osam asistencija. Bogdan Bogdanović je dao 17 poena, Vasilije Micić 14, Marko Gudurić i Ognjen Dobrić po 11, a Aleksa Avramović 10.

Mils je predvodio Australiju sa 26 poena, Gidi je dao 22, a Džek Mekvej 13.

Srbija je meč odigrala bez prehlađenog Nikole Jovića.

Košarkaši Srbije će u četvrtak u polufinalu OI igrati protiv pobednika meča Sjedinjene Američke Države – Brazil.