TV ZONA PLUS – HD

VESTI IZ NIŠA I REGIONA

Današnje vesti Sport Udarne

PRVA MEDALJA ZA SRBIJU NA OLIMPIJSKIM IGRAMA U JAPANU

Damir Mikec (37) prvog dana na Olimpijskim igrama u Japanu osvojio je srebrnu medalju u streljaštvu.

On je briljirao u disciplini vazdušni pištolj 10 metara sa ukupno 237,9 poena, 4,2 poena manje od prvoplasiranog Iranca Džavida Furogija.

Mikec je u kvalifikacijama upucao 578 krugova i kao osmoplasirani se plasirao u finale. Njemu je ovo prva olimpijska medalja u karijeri u kojoj ima pregršt medalja sa evropskih i svetskih takmičenja.

Što se ostalih takmičara na OI u Japanu: najbolji svetski teniser Novak Đoković lako se plasirao u drugo kolo – pobedio je Bolivijca Uga Dalijena sa 6:2, 6:2.

Teniserka Nina Stojanović je savladala Japanku Nao Hibino 6:3, 6:3, dok Novaka Đokovića u subotu u prvom kolu očekuje duel sa Bolivijcem Ugom Dalijenom.

Miomir Kecmanović na startu turnira je savladao Poljaka Kamila Majhšaka sa 6:4, 6:2

Tekvondistkinja Tijana Bogdanović je poražena u prvom kolu turnira u Tokiju od Adrijane Iglesijas Serezo iz Španije 12:4, dok su basketaši zabeležili dve pobede.

Najpre su dobili Kinu 22:12, a potom i Holandiju 16:15.

Veslači Miloš Vasić i Martin Mačković plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u disciplini dvojac bez kormilara.

Džudistkinja Milica Nikolić eliminisana je u drugom kolu olimpijskog turnira.

Poražena je od Ukrajinke Darije Bilodid u poslednjim sekundama duela.

Prethodno, na startu takmičenja u kategoriji do 48 kilograma, Nikolić je savladala Francuskinju Širine Bukli.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com