
Emergency personnel gather at the entrance to a subway stop in the Brooklyn borough of New York, Tuesday, April 12, 2022. Multiple people were shot and injured Tuesday at a subway station in New York City during a morning rush hour attack that left wounded commuters bleeding on a train platform. (AP Photo/John Minchillo)
PUCNJAVA NA STANICI METROA U NJUJORKU, 16 OSOBA POVREĐENO (foto)
Naoružani napadač bacio je danas dimne bombe i otvorio vatru na stanici metroa u Bruklinu, u Njujorku, gde je ranjeno 16 ljudi.
U incidentu je osmoro ljudi upucano, rekla je portparolka vatrogasne službe, ne navodeći kako su ostali ranjeni zadobili povrede.
Vatrogasna služba Njujorka je saopštila da je odgovorila na poziv oko 8 i 30 ujutro da se pojavio dim na stanici u 36. ulici i Četvrtoj aveniji, gde je pronašla više osoba koje su povređene iz vatrenog oružja.
Prema navodima više izvora iz njujorške policije, preliminarne informacije su pokazale da je osumnjičeni nosio zaštitni prsluk i gas masku.
Potraga za osumnjičenim je u toku. O svemu su obavešteni predsednik SAD Džozef Bajden i američki državni tužilac Merik Garland.