Rekonstrukcija ključne saobraćajnice u Novom selu

Redakcija
2 Min Read

U toku je rekonstrukcija najvažnije saobraćajnice u naselju 9.maj, ulice Pasjački partizani koja povezuje  ovo naselje sa Popovcem. Ulica je dobila i atmosfersku kanalizaciju na koju su građani godinama čekali. Grad je opredelio sredstva za projektovanje vodovoda  i kanalizacije i u ulicama na početku naselja,a deo novca će biti usmeren I za asfaltiranje, rekao je gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović tokom obilaska Novog sela.

“ Ovo je najvažnija saobraćajnica koja povezuje naselje 9.maj I Popovac. U toku je rekonstrukcija, a pre toga je urađena I atmosferska kanalizacija na koju su građani godinama čekali.Ovo je jedna od prvih stvari koju u naselju radimo”, kaže gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović.

Uvođenje komunalnog reda u naselje prioritet grada.

“ Radićemo I na rešavanju problema saobraćajnih gužvi oko trafoa i okretnice u centru naselja. Autobuske linije do isteka ugovora ne mogu da se menjaju,ali ćemo se truditi da uvedemo komunalni red u centar Novog sela. Formiraćemo tim koji će se time baviti, kaže gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović.

Radove u ovom naselju su obišli gradonačelnik Dragoslav Pavlović, direktor Direkcije za izgradnju grada Saša Tasković, gradski većnik Ivan Grmuša i rukovodstvo opštine Palilula.

Naselje 9.maj je jedno od najvećih u gradu u kome živi više od 10.000 ljudi.

Share This Article