
Foto: Emilija Marijanović
Sajam lova i ribolova sledeće nedelje u Hali “Čair”: Isključite televizore i vratite se prirodi
23. tradicionalni sajam lova i ribolova „Niš 2025“ održaće se od 8. do 11. maja u Hali „Čair“ u Nišu, od 10 do 19 sati.
Povodom ovog događaja, razgovarali smo sa Dejanom Antanaskovićem, proizvođačem i dugogodišnjim izlagačem ribolovačke opreme. Antanasković se bavi izradom voblera – veštačkih mamaca odnosno varalica od drveta, koji su namenjeni sportskom ribolovu.
On kaže da će na ovogodišnjem sajmu biti i nekih noviteta kada je reč o lovu i ribolovu.
“Zato, pozivam sve ljubitelje prirode i ovih aktivnosti da nas posete u hali “Čair” od 8. do 11. maja.”
Dodaje da će sadržaj sajma biti prilagođen i iskusnim lovcima i ribolovcima, ali i početnicima kojima će izlagači biti na raspolaganju za savete i objašnjenja.
Ulaznica za sajam košta simboličnih 200 dinara i biće dostupna na blagajni ispred hale tokom trajanja manifestacije.
„Žao mi je što je na sajmu u Beogradu karta bila 700 dinara, zbog čega mnogi ljudi nisu došli. To je posebno opterećenje za porodice. Zato mi je drago što je u Nišu cena pristupačna, pa nam u goste dolaze i posetioci iz Makedonije, Bugarske i Crne Gore“, ističe Antanasković.
Na kraju razgovora poručuje:
„Isključite televizore i vratite se prirodi – jer se čovek najbolje “resetuje” pored vode.“
Na sajmu će biti prisutni vodeći uvoznici i distributeri lovačke i ribolovačke opreme, a manifestaciju će pratiti i svi tradicionalni programi i sadržaji.