Srbija ima treću medalju! Vaterpolisti potopili SAD i boriće se za zlato!

0
123

Pariz, 8. avgusta 2024.- Vaterpolisti Srbije igraju polufinale Olimpijskih igara protiv reprezentacije SAD. Na fotografiji selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanoviæ.FOTO TANJUG/ STRAHINJA AÆIMOVIÆ/ nr FOTO TANJUG/ STRAHINJA AÆIMOVIÆ/ nr

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je  u polufinalu pobedila selekciju SAD rezultatom 10:6 (2:2, 4:2, 2:2, 2:0).

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Nikola Dedović sa četiri gola, dok je Nikola Jakšić postigao tri.

U selekciji SAD najbolji je bio Marko Vavić sa dva gola.

Početak utakmice se protekao u izjednačenoj igri, prva četvrtina je završena rezultatom 2:2.

Srbija je u drugoj četvrtini došla do dva gola prednosti. Posle 16 minuta bilo je 6:4 za Srbiju.

Treća četvrtina je bila izjednačena, obe reprezentacije su postigle po dva gola.

U četvrtoj četvrtini reprezentacije Srbije je uvećala prednost i došla do pobede od četiri razlike.

Olimpijski tim Srbije je tako došao do treće medalje na Igrama u Parizu, posle zlatnih medalja strelaca Zorane Arunović i Damira Mikeca, odnosno tenisera Novaka Đokovića.

Vaterpolisti Srbije su dvostruki uzastopni osvajači olimpijske medalje.

Vaterpolisti Hrvatske biće protivnici Srbiji u finalu Olimpijskih igara

Vaterpolisti Hrvatske, aktuelni svetski šampioni i evropski vicešampioni, biće protivnici Srbiji u finalu Olimpijskih igara pošto su u drugom polufinalu večeras savladali Mađarsku rezultatom 9:8 (3:3, 4:2, 2:2, 0:1).

Finalna utakmica između Srbije i Hrvatske igraće se u nedelju od 14 časova. Pre tog meča za bronzu će igrati Mađarska i Sjedinjene Američke Države.