UREĐENA SVA NIŠKA IZLETIŠTA (VIDEO)
Sva izletiša pred prvomajske praznike su uređena, kaže gradonačelnica Niša, Dragana Sotirovski. Poziva izletnike da za sobom ne ostavljaju smeće dodajući da Grad Niš uporedo radi na sistemskom rešavanju problema divljih deponija i da je počelo da radi još jedno reciklažno dvorište koje se nalazi u Ulici Branka Krsmanovića, pored Toplane, iza preduzeća “Niš – stan”.
Ovih dana uređena su najpopularnija izletišta u okolini Niša, a u čijem sređivanju osim radnika komunalnog preduzeća “Mediana” su volonterski učestvovali opštinski funkcioneri i zaposleni. Sve je spremno za izletnike koji će provesti dan u prirodi na Bubnju, Dabilu, Vidrištu, Čegru i Kameničkom visu.
Do ovog izletišta, prvog maja, opština Pantelej obezbediće besplatan prevoz sa stajališta kod Učiteljskog doma, sa usputnim stanicama u Jagodin mali, u ulici kosovske devojke, preko Vinika i sela Kamenica. Polasci su od 7 do 19 sati na svaki neparni sat, a povrtak sa Kameničkog visa na svaki parni.
“Sva izletiša pred prvomajske praznike uređuju radnici JKP “Mediana” u saradnji sa opštinama na čijim teritorijama se nalaze najpoznatija izletišta. Pozivam izletnike da za sobom ne ostavljaju smeće kako bi bila čista i za izletnike narednih dana kada se očekuje lepo vreme. Angažovaćemo radnike i preko javnih radova”, kaže gradonačelnica Niša, Dragana Sotirovski.
Grad Niš uporedo radi i na sistemskom rešavanju problema divljih deponija i posle otvaranja reciklažnog dvorišta na Naselju Crvena Zvezda otvoreno je još jedno u Ulici Branka Krsmanovića, pored “Gradske toplane”, iza preduzeća “Niš-stan”. Na ovaj način se nastavlja misija grada da svaka gradska opština dobije svoje mesto za odlaganje kabastog otpada, ističe Sotirovski.
“Građani u reciklažna dvorišta mogu besplatno da odlažu sav otpad koji ne ide u podzemne i nadzemne kontejnere čime će se i unaprediti higijena u gradu. Namera Grada je da se otvori još reciklažnih dvorišta kako ne bismo više viđali kabasti otpad pored kontejnera, u rekama i na trotoarima. Ovo je samo naš pokušaj da utičemo na svest svih ljudi da pokušamo da sačuvamo ovaj grad i da nam on bude čist“
U poslednje dve godine potrošeno je 12 miliona dinara na uklanjanje najvećih divljih deponija. Taj novac bi mogao da se iskoristi za druge namene kao što su npr izgradnja vrtića , biciklističke staze i postavljanje novog mobilijara u parkovima, objašnjava Sotirovski.