субота, март 22
foto PS

Vučić: Napad na niškog gradonačelnika slika i prilika obojene revolucije

0
72

NIŠ, 21. marta (Tanjug) – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da su večeras u Nišu brutalno napadnuti obični ljudi koji su želeli da prisustvuju tribini Srpske napredne stranke, kao i da je napada na garadonačelnika tog grada Dragoslava Pavlovića “slika i prilika obojene revolucije”. Vučić je na svom Instagramu naveo da je to što se desilo u Nišu nešto što se nije dogodilo nikada pre, kao i da Srbija nije zaslužila sve ovo što joj rade spolja i domaći kriminalci predvođeni, kako kaže, Draganom Šolakom.

“Nisam u ovih 13 godina osećao bes koji osećam večeras. Oni koji su se pozivali na slobodu okupljanja i žalili se Evropljanima i ostalima da su obespravljeni, večeras su organizovali linč onih koji misle drugačije.Na stranu što su ih gađali kamenicama i jajima, to su oni koje ako ih popreko pogledate govore vam da ste za nasilje. Nisu se libili da psuju kao kočijaši, da iznose najgore fašističke pretnje”, rekao je Vučić.

Vučić je zatražio od nadležnih organa da pohapse sve koji su učestvovali u napadu na desetine žena i poručio da će uskoro ponovo doći u Niš. “Razjuriću sve batinaše koji misle da mogu da prave red u Srbiji kakav oni hoće. Srbija će živeti kao država, a batinaši i siledžije završiće iza rešetaka”, poručio je.

Comments are closed.