TV ZONA PLUS – HD

VESTI IZ NIŠA I REGIONA

Današnje vesti Sport

ZLATO ZA SRPKINJE NA BALKANSKOM PRVENSTVU U ODBOJCI (VIDEO)

Ženska kadetska reprezentacija Srbije osvojila je prvo mesto na Balkanskom prvenstvu u odbojci u Vranju. Srbija je sinoć u finalu savladala Bugarsku rezultatom 3:1, po setovima 25:17, 25:16, 26:28 i 25:14. Odbojkašice su sve vreme imale fantastičnu podršku publike, a prema procenama bilo je i preko 2.000 gledalaca u Sportskoj hali u Vranju.

Srpska kadetska reprezentacija trijumfovala je na Balkanskom prvensvu savladavši ekipu Bugarske rezultatom 3:1. Srpske odbojkašce sve vreme su imale podršku sa tribina. Nakon utakmice usledila je ceremonija dodele medalja i pehara. Bronzana medalja pripala je reprezentaciji Turske, srebro su osvojile odbojkašice Bugarske, dok je reprezentacija Srbije slavila okićena zlatnim medaljama koje su im uručili gradski većnik za sport i omladinu Nenad Đorđević i predsednik Odbojkaškog saveza Pčinjskog okruga Oliver Tončić. Zlatni pehar uručio je predsednik Odbojkaškog saveza Srbije Zoran Gajić.

Reprezentativka Srbije Ana Mihajlović, koja igra na mestu primača servisa, proglašena je za najkorisniju igračicu (MVP), dok je Teodora Kričković, kapiten Srbije najbolji tehničar turnira. Devojke su sa nama podelile utiske sa ovog takmičenja, koje je prvi put organizovano u našem gradu.

Na Balkanskom prvenstvu u odbojci za kadetkinje koje je održano u Vranju od 6. do 10. jula učestvovalo je 7 reprezentacija.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com