субота, јул 27

RADNIČKI ISPUSTIO GOL PREDNOSTI, NA KRAJU JEDVA IZJEDNAČIO

0
34

Niški Radnički igrao je nerešeno 2:2 na Malti protiv domaće Gzire u meču drugog kola kvalifikacija Lige konferencije.

Radnički je prvo poluvreme dobio sa 1:0, golom Štulića u 28. minutu, ali su domaćini izjednačili u 56. minutu golom Maksvela (Maxuelle), a zatim i poveli sa 2:1 golom istog izrača iz penala (koji je skrivio Mlađović) u 61 minutu.

Na kraju je Radnički izjednačio u 92 minutu meča golom Gakoua.

Na meču je dodeljeno čak 6 žutih kartona, po tri za svaku ekipu.

Pošto pravilo gola u gostima više ne važi, ova utakmica se bukvalno  poništava i sve će se odlučiti na rervanšu narednog četvrtka na stadionu Čair u  Nišu.

Pobednik ovog dvomeča u trećem kolu kvalifikacija igraće sa austrijskim Volfsbergerom.

SIVIĆ: SAMI SEBI SMO DALI GOLOVE!

Trener Radničkog Tomislav Sivić je izneo dvoje utiske odmah nakon  zavšetka utakmice na Malti.

Odigrali smo jednu tešku utakmicu, znali smo da će biti teško i  nezgodno. Međutim, sve je bilo u našim rukama. Dobro smo otvorili meč, u  prvom poluvremenu smo možda mogli da damo još gol ili dva, a onda smo iz  jedne potpuno kontrolisane utakmice, po ko zna koji put, napravili  problem i sami sebi dali golove. To je nestvarno i takvi kiksevi su
nedopustivi. Ekipa je u finišu pokazala karakter i vratila se.  Definitivno smo bolji tim od Gzire, ali moramo ozbiljno da shvatimo revanš i ne sumnjam da ćemo proći dalje, rekao je Sivić.