понедељак, децембар 2

NIŠKI KARDIOLOZI POSTAVLJAJU STANDARDE

0
183

Tokom ove godine na niškoj Klinici za kardiologiju ugrađeno je ukupno12 mikro pejsmejkera, transkateterskim pristupom bez klasičnog operativnog reza. Poslednja dva su ugrađena kod pacijenata starije životne dobi za koje je ova ugradnja manji rizik od klasične, istakao je direktor ove klinike profesor dr Tomislav Kostić. Ovim operacijama niška kardiologija dokazuje da je rangu svetskih, kaže direktor Univerzitetskog kliničkog centra prof dr Zoran Perišić, istakavši da se do februara naredne godine završava rekonstruckija kardiologije, čime će uslovi za lečenje pacijenata biti još bolji.

Inovacije u Niškoj Kardiologiji: Otvoren Put ka Svetskim Medicinskim Trendovima

U najvećem regionalnom pejsmejeker centru koji se nalazi na niškoj Klinici za kardiologiju u ovoj godini ugrađeno je ukupno 12 najmanjih pejemsjekera na svetu kod pacijenata starije dobi koji su u riziku od klasične ugradnje, kaže direktor Klinike za kardiologiju prof. dr Tomislav Kostić.

Od 2000. godine i 16 pejsmejekera, do danas je ugrađeno 785 pejsmejkera što nas svsrtava u veliki regionialni centar i postigli smo svojevrsni rekord jer pacijenti koji gravitiraju prema ovoj zdravstvenoj ustanovi imaju najbolju medicinsku negu koja je u rangu sa svetskom. Ovo je samo dopuna onoga svega što smo sve radili”, kaže Kostić.

A sa rekonstrukcijom trećeg sprata klinike za kardiologiju koja će zahvaljujući sredstvima Kliničkog centra biti završena početkom naredne godine, pacijenti će imati još bolju medicinsku negu, kaže direktor Univerzitetskog kliničkog centra prof dr Zoran Perišić. Dodaje da će posle toga odmah početi i obnova prvog i drugog sprata klinike. Usvajaju i nove metode.

Mi ćemo vrlo brzo početi da radimo i renalnu denervaciju koja je način da se reši dugotrajna hipetrenzija kod nekih pacijenata”, ističe Perišić.

Liste čekanja za ugradnju mini pejsmejekra ne postoje, istuču kardiolozi.

Svi pacijenti koji su indikovani za ovu vrstu pejsmejkera nema, a za ugradnju klasičnog do mesec dana”, objašnjava Kostić. 

Za sada na karidologiji postoje dve angio sale i jedna u novom Kliničkom centru.

Cilj je da preselimo tu jednu iz novog dela na ovu kardiologiju jer će se na taj način osloboditi prostor za operacionu salu na ortopediji čime bi se smanjile liste čekanja za tri do šest meseci”, objašnjava Perišić. 

Uvođenje inovativnih metoda u lečenju će i dalje biti trend niškog Kliničkog centra koji u stopu prati svetske tokove, ističe Perišić i dodaje da je u prethodne tri godine budžet ove zdravstevene ustanove povećan sa nepunih 9 milijardi na 16 milijardi dinara.

 

Comments are closed.