TV ZONA PLUS – HD

VESTI IZ NIŠA I REGIONA

Današnje vesti Društvo SPORT Udarne

DERBI U FINALU KUPA RADIVOJA KORAĆA

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su večeras u Nišu pobedili ekipu Vojvodine rezultatom 80:67 u polufinalnom meču.

“Crno-beli” su bolje otvorili meč i kroz tranziciju uspeli da dođu do prednosti od šest poena.

Spoljna linija Partizana nije bila raspoložena, dok je sa druge strane Vojvodina lako probijala odbranu protivnika i tako dolazila do poena iz reketa.

U drugoj deonici bekovi kluba iz Novog Sada su imali loše procente šuta, zbog čega je trpeo napad Vojvodine. Panter i Jaramaz su na drugoj strani donosili bitne poene svom timu, koji je na kraju četvrtine došao do maksimalnih plus sedam na semaforu.

Niš, 16. februara 2024. – Košarkaši Partizana i Vojvodine igraju drugo polufinale Kupa Radivoja Koraca u hali “Cair” u Nišu. FOTO TANJUG/ DIMITRIJE NIKOLIC/bs

Agresivniji pristup u odbrani je “crno-belima” doneo više mesta za trčanje u napadu. Doužer i Naneli su to koristili maksimalno, dok je Kaminski polovinom četvrtine pogodio trojku za prvo dvocifreno vođstvo njegove ekipe.

Partizan je iskoristio greške protivnika i zbog njih uspeo da održi prednost od minimum 10 poena do kraja četvrtine.

U poslednju deonicu Vojvodina je ušla čvršće, pogotovo pod košem. Nikolić i Džonson su najviše mučili centarsku liniju Partizana i preko reketa uspeli da smanje zaostatak svoje ekipe na samo tri poena polovinom četvrtine.

Kaminski i Ledej su na drugoj strani na individualnu igru odbili nalet protivnika i tako trasirali put svoje ekipe do pobede.

U finalu nacionalnog kupa Partizan će sutra od 21 sat igrati sa ekipom Crvene zvezde.

Sferopulos: Računam na sve igrače, moraju da budu spremni

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos izjavio je posle današnje utakmice sa ekipom Čačak 94, da računa na sve igrače i da moraju da budu spremni za finalni meč.

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća nakon što su rezultatom 87:52 pobedili ekipu Čačak 94.

Košarkaši Čačka 94 su bolje otvorili utakmicu i uspostavili tempo igre.

Niš, 16. februara 2024. – Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraca u Nišu, pošto su danas pobedili ekipu Cacka 94 rezultatom 87:52 u mecu polufinala. FOTO TANJUG/ DIMITRIJE NIKOLIC/bs

Uspeli su da dođu do prednosti od četiri poena ali je Teodosić poenima i asistencijama doneo svom timu izjednačenje pred kraj četvrtine.

U drugoj deonici Crvena zvezda je zaigrala raznovrsnije u napadu, uglavnom preko Teodosića i Dos Santosa. Na drugoj strani se Čačak 94 mučio u realizaciji svojih napada, zbog čega je prednost “crveno-belih” narasla na 12 poena.

U trećoj četvrtini košarkaši Crvene zvezde su nastavili gde su stali na kraju prvog poluvremena.

Napad Čačka 94 je potpuno stao, “crveno-beli” su igrali odbranu agresivnije iz minuta u minut.

Prednost je pritom samo rasla tokom poslednje deonice, dok je na kraju iznosila 35 poena.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com