TV ZONA PLUS – HD

VESTI IZ NIŠA I REGIONA

Današnje vesti Sport Udarne VESTI

ARGENTINA PRVI FINALISTA, HRVATSKA PORAŽENA SA 3:0

Fudbalska reprezentacija Argentine prvi je finalista Mundijala u Kataru, pošto je večeras u polufinalu savladala Hrvatsku 3:0 (2:0).

Nošeni fantastičnom podrškom sa tribina na stadionu “Lusail”, a na terenu predvođeni Lionelom Mesijem, Argentinci su izborili šesto finale u istoriji i boriće se za treću titulu.

Mesi je postigao prvi gol iz penala u 34. minutu, pet minuta kasnije posle sjajnog kontranapada, uz malo sreće, Julijan Alvarez je duplirao prednost, da bi mladi napadač Mančester Sitija postigao još jedan gol, u 69. minutu, posle fenomenalnog solo prodora i asistencije Mesija.

Argentina će u nedelju od 16 sati igrati u finalu protiv pobednika drugog polufinala, u kome se sutra od 20 sati sastaju Francuska i Maroko.

Hrvatska će, u subotu, za treće mesto i bronzanu medalju, igrati protiv poraženog iz drugog polufinala.

MESI POSTAO NAJBOLJI STRELAC ARGENTINSKE REPREZENTACIJE NA MUNDIJALIMA

Kapiten fudbalske reprezentacije Argentine Lionel Mesi postao je večeras najbolji strelac u istoriji nacionalnog tima na Svetskim prvenstvima. Mesi se večeras upisao u strelce na meču polufinala SP protiv Hrvatske u 34. minutu sa penala.

Kapiten Argentine je stigao do petog pogotka na Mundijalu u Kataru. Ovo je bio njegov 11. gol u dresu argentinske reprezentacije na Mundijalima. Mesi je do sada prvo mesto delio sa legendarnim argentinskim fudbalerom Gabrijelom Batistutom sa 10 golova.

Inače, Mesi izjednačio je večeras na meču polufinala Svetskog prvenstva sa Hrvatskom rekord Nemca Lotara Mateusa po broju odigranih utakmica na Mundijalima. Ali će imati priliku da prestigne Mateusa, pošto će sa Argentinom igrati još jedan meč u finalu.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com